به بهترین شکل اعتماد کن
سبد خرید خالي مي باشد

گیریس یکی از پرکاربردترین وسیله ها برای روانکاری می باشد که حالتی بین جامد و مایع دارد. یکی از دلایل استفاده از گریس عدم استفاده از روغن در برخی از نقاط (یاتاقان های چرخ) برای روانکاری است، در واقع ماهیت نیمه جامد گریس باعث می شود تا این کار در این نقاط باقی مانده و جریان پیدا نکرده و از قطعه خارج نشود.

گریس مخصوص گردگیر پلوس

 

به طور کلی گیریس کاری در شرایطی به کار می رود که یک یا چند شرط زیر برقرار باشد.

1- مایع روانکار نیاز به تحمل دمای بالا نداشته باشد.

معمولا گیریس ها تحمل دمای بالایی ندارد و دمای کاری آنها معمولا کمتر از 100 درجه سانتیگراد می باشد.

2- روانکاری یک محل ساده باشد و گیریس کاری جوابگوی آن باشد.

3- روانکاری یک محل با روغن و سایر سیستم های روانکاری مرسوم امکان پذیر نباشد.

4- محل روانکاری می بایست از گرد و غبار و رطوبت دور بماند.

یکی از کاربردهای گیریس ، جلوگیری از ورود رطوبت و گرد و غبار به اجزای گیریس کاری شده می باشد.

 

> تفاوت روغن گریس با روغن صنعتی <

 

در هر وسیله ای که گیریس کاری می شود ، از گردگیرهایی برای آب بندی آن استفاده می شود. به کار بردن این گردگیرها به این علت است که چون گیریس حالت چسبندگی دارد ، ذرات ریز جامد را به خود جذب می کند (البته با جذب این ذرات مانع ورود آنها به قطعه و مکانیزم گیریس کاری شده می شود) اگر از گردگیر استفاده نشود ، قطعات گیریس کاری شده به مرور زمان به شدت آلوده شده و جاذب تمامی آلودگی های جامد می شوند.

پس اگر گیریس به همراه اجزای آب بندی مثل گردگیر استفاده شود ، علاوه بر روانکاری ، با جذب ذرات ریز ، مانع از ورود این آلودگی ها به مکانیزم گیریس کاری می شود ولی اگر بدون حفاظ و آب بندی به کار رود ، خودش عامل جذب آلودگی ها خواهد شد و چه بسا روانکاری را نیز به خوبی انجام ندهد. و همین امر باعث می شود که گردگیر به شدت آلوده شده و عمر آن بسیار کوتاه شود.

 

ویدیو آموزش افزایش طول عمر پلوس و گردگیرپلوس

 

 

نکاتی در مورد انتخاب روغن گریس ها:

در انتخاب گریس باید به نوع آن، مقدار رطوبت موجود در محیط، مقدار دمای عملیات ماشین ها توجه کرد که علاوه بر این موارد تغییرات درجه حرارت نیز اهمیت دارد.

گریسی که انتخاب می شود باید از قطعات ماشین در برابر عواملی مانند خوردگی، ساییدگی و زنگ زدگی محافظت کند و یا در حین تماس قطعات پلاستیکی و لاستیکی سازگاری داشته باشد همچنین این نکته را اضافه کنیم که عمر مفید و قابلیت استفاده مجدد گریس نیز جز نکاتی هست که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

گریس های موجود در بازار

یکی از معضلات گریس ها در کارخانجات این است که گریس در گرمای زیاد حاصل از کار دستگاه ها، ذوب می شود و می ریزد.

 

خاصیت گریس های کانفاید بست

  • عمر سرویس بالا
  • بسیار ضد آب
  • تحمل سرمای دما 20- درجه
  • محافظت فوق العاده دربرابر سایش وخوردگی
  • پایداری اکسیداسیون خوب
  • دمای ذوب بالا تا نقطه قطره ای شدن 300 درجه

گریس در اثر کارکردن خراب میشه. یه گریس کلسیوم با درجه ذوب 90 درجه در پلوس بخار میشه و رسوب می کند و می سوزد و این باعث خرابی پلوس می شود. گریس های کانفاید بست به دلیل درجه ذوب بالایی که دارد خشک نمی شود و نمی سوزد و میزان فرسایش پلوس را کاهش می دهد.

 

متاسفانه بعضی مکانیک ها در گریس هایی که برای گردگیر پلوس بکار می برند گریس و روغن والوالین قاطی میکنند. به دلیل اینکه در 40 سال گذشته این کار رو برای دیفراسیل انجام میدادند در صورتیکه ساختار ملکولی گریس با روغن تفاوت دارد و وقتی این دو با هم قاطی می شود یک ماده با ساختار ملکولی متفاوت تشکیل می شود که نه خاصیت گریس دارد و نه خاصیت روغن.

در ماشین های قدیمی به دلیل اینکه در جعبه های دیفرانسیل ترکیب گریس و روغن می ریختند، داخل پلوس هم همان روغن را می ریزند که این کار اشتباهه محض است. پلوس هیچ ارتباطی با دیفرانسل ندارد. در دیفرانسیل روغن باید مایع باشه ولی در گردگیر پلوس، باید گریس مخصوص خود باشد که در اثر سرما یخ نزند و در اثر گرما تبخیر نشود و رسوب نکند.

 

درباره بازرگانی کانفایدبست و خدمات آن:

شرکت کانفایدبست سالهاست که در زمینه تولید گردگیرپلوس و روغن گریس درحال فعالیت می باشد و این محصولات را در کوتاهترین بازه زمانی ممکن به سراسر نقاط کشور ایران برای مشتریان و صنعتگران عزیز ارسال میکند.

شما عزیزان می توانید برای خرید آنلاین محصول دلخواه خود به صفحه فروشگاه همین وب سایت مراجعه کرده و محصول مورد نیاز خود را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب انتخاب و خریداری نمایید.

همچنین جهت نیاز به مشاوره و پرسش سوالات خود می توانید با پشتیبانی و مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.